Posted by admin | Możliwość komentowania Polityka, to dziedziną zajmująca się ważnymi elementami życia człowieka została wyłączona

Czy Polska skorzystała na wejściu do UE?
Nie tak dawno temu była 9 rocznica wejścia Polski do UE. Warto w takim razie pomyśleć czy faktycznie wejście naszego kraju do UE spowodowało, że wreszcie możemy być usatysfakcjonowani z rozwoju naszego kraju. Cóż - trudno w sumie powiedzieć na takowe pytanie. W końcu w dalszym ciągu gonimy Austrię albo Irlandię. Chociaż człowiek chciałby powiedzieć, że jest dobrze, to ciężko tak powiedzieć. Choć naturalnie w porównaniu z pozostałymi państwami, które ponad 20-lat temu także odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest u nas tak źle. Można śmiało powiedzieć, że ludzie lubią narzekać, przez co wcale nie widzą pozytywów.
Weźmy chociażby pod uwagę to, że polityka Unii Europejskiej sprawia, iż nareszcie w Polsce jest bardzo dużo pieniędzy na choćby oczyszczalnie ścieków czy drogi. Naturalnie wiele pieniędzy jest roztrwanianych, lecz widać postępy. A poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa sporej poprawie. Czyli można tak naprawdę powiedzieć, że gdyby nie Unia Europejska, mocno przypominalibyśmy chociażby Ukrainę - piękny kraj, ale mocno podzielony, bardzo mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: chociaż Unia Europejska ma bardzo dużo wad, które tak naprawdę zagrażają naszemu krajowi, całemu Staremu Kontynentowi, to jednakowoż cieszy, że Polacy powiedzieli tak dla tej organizacji. Tak naprawdę nie było innego rozwiązania . . .

Załóż za darmo konto aby czytać dalej.

Comments are closed.